filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Animator
2020
http://www.animator-festival.com/
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator
Data wręczenia nagród:
9 października
Festiwal odbył się w dniach 3-9 października 2020r.
Złoty Pegaz
Grand Prix
wygrane
Coś do zapamiętania
(2019)
Niki Lindroth Von Bahr
Małe obrazki będące niepokojącą metaforą współczesnego świata. Opowieść o przemijaniu i tym, że na niewiele rzeczy tak naprawdę mamy wpływ.
Udział w konkursie głównym
nominacje
Circumstantial Pleasures
(2020)
Lewis Klahr
Niewidzialne
(2019)
Behzad Nalbandi
Nos lub spisek odmieńców
(2020)
Andrey Khrzhanovskiy
Odległa kraina
(2019)
Gints Zilbalodis
Slučajna raskoš prozirnog vodenog rebusa
(2020)
Dalibor Barić
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
4:3
(2019)
Ross Hogg
Ahead
(2019)
Ala Nunu Leszyńska
Anonymous
(2020)
Steven Subotnick
Armstrong
(2020)
Russ Etheridge
Black Sheep Boy
(2019)
James Molle
Carrousel
(2020)
Jasmine Elsen
Dźwignie
(2018)
Bo-young Kim
Fizyka smutku
(2019)
Theodore Ushev
Flow
(2019)
Adriaan Lokman
Helfer
(2020)
Anna Szöllösi
Jak moja babcia stała się krzesłem
(2020)
Nicolas Fattouh
Jestem tutaj
(2020)
Julia Orlik
Kerat
(2019)
Daria Melnikova
Klece
(2019)
Leoš Matějček
Kosmonauta
(2019)
Kaspar Jancis
Krzyżowy ogień
(2019)
Ekin Koca
Le cortège
(2019)
Rodolphe Saint-Gelais
,
Pascal Blanchet
Les songes de Lhomme
(2019)
Florent Morin
Mock Heroic
(2019)
Hanna Margolis
Nie wiem co
(2018)
Thomas Renoldner
Nieme ambasady
(2020)
Daniel Höpfner
Oddech lalki
(2019)
Stephen Quay
,
Timothy Quay
On nie może żyć bez kosmosu
(2019)
Konstantin Bronzit
Only the Seas Live Forever
(2020)
David Ehrlich
Ostatnie kino
(2019)
Kajetan Pochylski
Owca, wilk i filiżanka herbaty...
(2019)
Marion Lacourt
Pieśń umysłu
(2019)
Vier Nev
Plantarium
(2020)
Tomasz Ducki
Przez całe życie
(2018)
Roberto Catani
Przyjaciele
(2019)
Florian Grolig
Riviera
(2019)
Jonas Schloesing
Shannon Amen
(2019)
Chris Dainty
Słuchaj
(2019)
Przemysław Adamski
,
Katarzyna Kijek
Stunting Cunts
(2020)
Gina Kamentsky
Subway
(2020)
Robert Kuźniewski
Swing
(2019)
Lyudmila Skotnikova
Tamou
(2019)
Tzor Edery
,
Tom Prezman
The Dream Report
(2019)
Jack O'Shea
The Song of a Lost Boy
(2020)
Daniel Quirke
Traces
(2019)
Sophie Tavert Macian
,
Hugo Frassetto
Wandaland
(2019)
Richard Noble
Wujek Tomasz, rozliczanie dni
(2019)
Regina Pessoa
Zamek
(2019)
Ryotaro Miyajima
Zwykły facet
(2020)
Shoko Hara
Żegnaj, bloczku
(2020)
Éva Darabos
Srebrny Pegaz
Zdobywca
wygrane
Więzy
(2019)
Dina Velikovskaya
Córka opuszcza rodzinny dom, by rozpocząć dorosłe życie.
Brązowy Pegaz
Zdobywca
wygrane
Machini
(2019)
Frank Mukunday
,
Tétshim
Rutyna i siła maszyn zmieniły nas w lunatykujące, zapomniane przez Boga stwory. Staliśmy się królikami doświadczalnymi historii i automatów.
Nagroda Specjalna Jury
Zdobywca
wygrane
Odległa kraina
(2019)
Gints Zilbalodis
Po tajemniczym wypadku samolotu chłopiec niespodziewanie budzi się samotnie na nieznanej wyspie, zamieszkanej przez kilka zwierząt i giganta, który za nim podąża.
GRAND PRIX - Kryształowy Animusz
Zdobywca
wygrane
Ja i moja gruba dupa
(2020)
Yelyzaveta Pysmak
Zabawny film o anoreksji.
Udział w konkursie
nominacje
3:0
(2019)
Piotr Ludwik
backstage_episodes
(2020)
Marcin Wojciechowski
Ciałość
(2020)
Weronika Szyma
Cykl
(2020)
Julia Benedyktowicz
Hern
(2019)
Urszula Morga
I coś jeszcze
(2020)
Olga Kłyszewicz
Jestem tutaj
(2020)
Julia Orlik
Millenium
(2020)
Daria Godyń
Miłość nie ma końca
(2020)
Jerzy Tabor
Mock Heroic
(2019)
Hanna Margolis
Nigel
(2019)
Natasza Cetner
Obyś nie musiała tutaj wrócić
(2020)
Anastazja Naumenko
Oddychaj!
(2019)
Kamila Jasińska
Ostatnie kino
(2019)
Kajetan Pochylski
Papierowy dom
(2020)
Martyna Hołda
Plantarium
(2020)
Tomasz Ducki
Portret kobiecy
(2020)
Natalia Durszewicz
Praktyczny pan
(2020)
Dominik Litwiniak
,
Michał Poniedzielski
Roz-poznanie
(2020)
Przemysław Świda
Sierociniec
(2019)
Jakub Gutkowski
Słuchaj
(2019)
Przemysław Adamski
,
Katarzyna Kijek
Subway
(2020)
Robert Kuźniewski
Świadomość lalki
(2019)
Michał Wójcicki
Tadaima
(2019)
Alicja Grotuz
Takie piękne miasto
(2019)
Marta Koch
Wczoraj wyrósł mi przyjaciel
(2020)
Adrianna Matwiejczuk
We Have One Heart
(2020)
Katarzyna Warzecha
Wina
(2019)
Marcjanna Urbańska
Własne śmieci
(2020)
Daria Kopiec
Z czosnkowym wzięłam
(2019)
Zuzanna Stach
Złoty Animusz
Debiut
wygrane
Niezrozumiałki
(2019)
Dana Danylova
Autobiograficzna opowieść o przeżyciach reżyserki z czasów jej pobytu i studiów w obcym kraju.
Film Autorski
wygrane
Widzę otchłań
(2020)
Karolina Kajetanowicz
Spacerując z psem po lesie, człowiek roztrząsa własne tragedie.
Nagroda Specjalna
Nagroda za najlepszy film muzyczny
wygrane
Nieme ambasady
(2020)
Daniel Höpfner
Stworzenie podobne do ptaka przemierza opuszczone ambasady. Przedmioty tkwiące przez lata w bezruchu na moment ożywają.
Nagroda specjalna im. Wojciecha Juszczaka za szczególne walory artystyczne
wygrane
Nie wiem co
(2018)
Thomas Renoldner
Nagroda Publiczności
Zdobywca za film krótkometrażowy
wygrane
Jestem tutaj
(2020)
Julia Orlik
Rodzina opiekuje się sparaliżowaną, starszą kobietą.
newsy
zobacz wszystkie
Rusza festiwal Animator
Wyróżnieni w roku 2020
Jestem tutaj
(
1/3
)
Odległa kraina
(
1/2
)
Nie wiem co
(
1/2
)
Nieme ambasady
(
1/2
)
Ja i moja gruba dupa
(
1/1
)
Widzę otchłań
(
1/1
)
Coś do zapamiętania
(
1/1
)
Niezrozumiałki
(
1/1
)
Machini
(
1/1
)
Więzy
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.